site ve konut güvenliği

Site ve Konut Güvenliği

Group Europe güvenlik şirketi olarak site ve konut güvenliği hizmetini profesyonel bir şekilde güvenlik teknolojilerinide kullanarak özel güvenlik görevlilerimiz ile verdiğimiz fiziki güvenlik hizmetini belirli bir program dahilinde sizlere sunmaktayız.

Site ve konut güvenliği kapsamında yasalara uygun olarak eğitimini sağladığımız ve gerekli yetkinlik belgelerine sahip yetiştirdiğimiz özel güvenlik görevlimiz gibi tüm güvenlik personelimiz, sunacağımız güvenlik hizmetleri, çalışılacak güvenlik projeleri ve kullanılacak teknolojiye uygun eğitimleri almış kişilerden oluşmaktadır.

Apartmanlarda ve farklı toplu konutlarda olabilecek hırsızlık, sabotaj, terör, saldırıları gibi olabilecek muhtemel tehditlere karşı ‘tehdit ve güvenlik analiz raporu’ çıkartılır. Çıkartılan rapor sonrasın site ve konut güvenliği testi yapılarak buradaki güvenlik açıkları nokta atışı yapılacak şekilde tespit edilir ve buralarda görevlendirilecek güvenlik personel sayısı belirlenmiş olur. Bir diğer konu ise eğer güvenliği sağlanacak mevcut alanın site güvenlik sertifikası yok ise bu sertifikanın alınması için çalışmalar başlatılır.

Site ve konut güvenliği hizmeti vereceğimiz tesis veya projede valilikten verilen özel güvenlik izni olması zorunludur. Valilikten alınacak özel güvenlik izin belgesi, belgenin alınacağı tesis ihtiyacına göre silahlı veya silahsız olarak olabilmektedir.

Tüm bu hazırlık aşamalarından sonra fiziki olarak konut ve site güvenliği, diğer bir tabir ile site ve konut güvenliği hizmetine başlanır.

site ve konut güvenliği
site ve konut güvenliği

Site ve Konutların Güvenliği Hizmetinde Ne Amaçlanır?

  • Site ve konutlarda yaşayan sakinlerin öncelikle huzurunun sağlanması amaçlanır,
  • Site çevresinde devriye atma hizmeti sağlanır,
  • Verilecek site güvenliği hizmeti ile konutlara gelen ziyaretçilerin site sakini bilgisi dâhilinde içeriye alınır ve gelen ziyaretçilerin kayıtları tutulur,
  • Site içerisindeki konutlara dışarıdan gelecek olan servis arabaları, kargo, kurye veya tedarikçi firmaların kayıt tutularak girişler sağlanması amaçlanır,
  • Siteyle bağlantısı olmayan dışarıdan gelen yabancı kişilerin kontrolü yapılır ve bunların siteden uzaklaştırılması sağlanır,
  • Konut güvenlik sistemleri ve çeşitli teknikler sayesinde site emniyetinin çepeçevre sağlanması amaçlanır,
  • Olabilecek olası eylem, sabotaj ve saldırılara karşı önceden önlem alınması amaçlanır,
  • Site ve konut güvenliği kapsamında olmazsa olmazlardan biri konut güvenlik kamera sistemleri olarak bilinen CCTV Kamera sistemlerinin kullanılması amaçlanır,
  • Ayrıca son olarak yangın ve deprem gibi daha aklınıza gelmeyecek çeşitli doğal afetlere karşı konut sitesi güvenlik hizmeti için gerekli önlemlerin alınması amaçlanır.
site ve konut güvenliği
site ve konut güvenliği

Peki Apartman Özel Güvenlik Kanunu Nedir?

Apartman güvenlik kanunu kapsamında 5188 sayılı özel güvenlik hizmetlerine dair koyulan kanuna gereği özel güvenlik izni alınmaksızın site, konut ve apartmanlarda güvenlik görevlisi çalıştırılamamaktadır. Bahsini ettiğimiz izin site, konut veya apartman genel kurulunun, veyahut yönetim kurulunun kararıyla valiliğe müracaat edilerek alınabilimektedir.

 

Site ve Konut Güvenliği

Konut güvenliği hizmeti daha geniş bir tabirle açıklayacak olursak konusunda uzman olan deneyimli özel güvenlik personellerimiz ile güvenliğinin sağlamasını arzu ettiğiniz toplu konut, site, özel konut ve apartman gibi yaşam alanlarını çevresi ile beraber kontrol ederek güvenliğini fiziki olarak sağlarız.

Güvenlik hizmeti içinde eksik görülen olası farklı güvenlik açıkları da tespit edilerek bu açıklar site yönetimine sunulur. Öncesinde sizlerin de bu konuda fikirleri alınarak güçlendirilmesi gereken alanlar güçlendirilir.

Güvenlik personelimiz bina içi ve dışında bulunan CCTV kamera sistemleri ile ortam 7/24 gözlemler.

Sizler konutlarınızda güvenli ve huzurlu yaşam sürdürebilmeniz adına ortaya çıkabilecek olası hırsızlık, saldırı, terör, sabotaj, çocuk kaçırma, yangın, doğal afet gibi olumsuz etkilere karşı gerekli önlemleri alırız.

Ayrıca site içerisine girecek olan yabancı kişi veya firmaların kimlik kontrolleri yapılır. Bu şekilde yabancı kişilerin girmesine engel olunarak site ve konut güvenliği hakkıyla yerine getirilmiş olunur. Unutmayın! Sizinle hiçbir şekilde bağlantıya geçmeden bilginiz haricinde herhangi bir kişinin konutunuza girmesine izin verilmez.

site ve konut güvenliği
site ve konut güvenliği

Konut ve site sakinlerinin araç plakaları sisteme kayıt edilir ve siteye yabancı plakalı araçların girişine onay gelmediği sürece izin verilmez. Eğer site yönetimi isterse siteye giren araçlar da dedektör araması ile kontrol edilirler.

Güvenlik personelimiz site ve konut güvenliği için gece ve gündüz site içinde ve çevresinde devriye gezer ve bu şekilde olası tehlikelere karşın geniş bir alanda kontrol sağlar.

Son olarak konut veya sitenizde görev yapan özel güvenlik görevlisi personellerimiz belirli aralıklarda periyodik olarak mesleki eğitime tabi tutulurlar.

Group Europe Özel Güvenlik ile sizlere sunulan özverili ve alanında yetkinliğe sahip güvenlik görevlileri sayesinde sizde yaşam alanınızda güvenli ve huzurlu bir şekilde vakit geçirebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir